Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Urszuli, Hilarego

INFO

Ostatnia sobota września zaczęła się w Barcinie dość typowo, standardowy rytm targowego dnia został jednak zakłócony pojawieniem się niespodziewanych gości. Kim byli nietypowi przybysze i co sprowadziło ich do Barcina?

fot. nadesłane/ Dawid Majewski

Około godziny 10 rano na ulicach Barcina pojawiły się postaci dobrze znane z kultowej już, filmowej serii Gwiezdne Wojny. Miasto odwiedził sam Lord Vader w towarzystwie reprezentacji przybocznej gwardii – dwóch Szturmowców.

Nadspodziewanie przyjaźni przybysze z Imperium pierwsze kroki skierowali na barcińskie targowisko. Sprawdzili jakość lokalnych produktów, przywitali się z mieszkańcami, a nawet doradzili niektórym z nich w zakupach (fachowe rady dawali z zresztą z tą samą pewnością w odniesieniu do  jesiennych swetrów, co do jabłek i śliwek). Po wizycie na targu Darth Vader zarządził marsz w kierunku Orlika przy SP nr 1, następnie skierował się wspólnie ze Szturmowcami na Rynek, po drodze chętnie pozując do zdjęć i pozdrawiając Barcinian.

fot. nadesłane / Dawid Majewski

Kulminacyjny moment wizyty miał jednak dopiero nadejść. Cel przybycia  został ujawniony, gdy goście skierowali swoje kroki do siedziby Miejskiego Domu Kultury – okazało się, że z Gwiezdnego Uniwersum przybyli, by uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Kina Ferment. Sam Darth Vader był zresztą tak zachwycony salą kinową, że oddelegował swoich Szturmowców (bacznie ich nadzorując) do asystowania przy przecięciu wstęgi-taśmy filmowej.

Ciemna Strona Mocy w Barcinie zaprezentowała zupełnie inne oblicze, a Szturmowcy zamiast bronić Najwyższego Porządku, jak w kultowych filmach z ich udziałem, tym razem otworzyli Kino. Po oficjalnym otwarciu przybysze wykonali sobie jeszcze z Barcinianami kilka pamiątkowych zdjęć, po czym zniknęli.

fot. nadesłane / Dawid Majewski

Obecność Szturmowców i ich Dowódcy pozostaje już tylko wspomnieniem, od 29 września można za to w Barcinie szturmem zdobywać nowe filmowe doświadczenia. Kino jest teraz blisko, a z tym co dzieje się w filmowym świecie można być zawsze na bieżąco – oglądając pokazy najgorętszych tytułów w komfortowej, nowej sali kinowej, wyposażonej w najwyższej jakości sprzęt. Siły wszystkich spragnionych filmowych doświadczeń uzupełnią dostępne przed seansami popcorn, przekąski i napoje; największym zastrzykiem energii będą jednak pełne atrakcji wydarzenia specjalne. Wizyta gości z odległej Galaktyki to dopiero początek!

Zapraszamy do śledzenia zapowiedzi aktualnych wydarzeń i harmonogramu pokazów na fanpage Kina na Facebooku: Kino Ferment – Miejski Dom Kultury w Barcinie (https://www.facebook.com/KinoFermentBarcin).
Operatorem Kina jest Pracownia Ferment Kolektiv, firma od ponad 11 lat zajmującą się edukacją filmową i rozpowszechnianiem kultury filmowej na terenie całego kraju, która ma w portfolio realizację tak dużych i prestiżowych projektów jak Akademia Filmowa Multikina, Filmowe Lato w zasięgu Orange czy dwie edycje branżowej imprezy Forum Wokół Kina.

Cytat dnia

Czas na kino

AUTOPROMOCJA