Imieniny: Czesława, Fryderyka

INFO

25 marca o godzinie 17.00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu Wielkopolskim odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Z przyrodą za pan brat". Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Janowcu Wielkopolskim we współpracy z miejscowym M-GOK-iem oraz Fundacją na rzecz Ochrony Pałuckich Sów "Uszatka".

 

Tematem drugiego spotkania z cyklu "Z przyrodą za pan brat" będą gady. Uczestnicy dowiedzą się między innymi w jaki sposób zdobywają pożywienie węże, czym jest wylinka oraz czy jaszczurki są groźne. Będzie można również zobaczyć z bliska dwa pytony królewskie, a także jaszczurkę agamę brodatą.

Spotkanie poprowadzi Anna Sawala - Smoter, prezes Fundacji na rzecz Ochrony Pałuckich Sów "Uszatka", jednocześnie przedstawicielka Stowarzyszenia Straży Ochrony Przyrody. Jej pasją są sowy i ptaki drapieżne. Anna Sawala - Smoter chętnie dzieli się swoją wiedzą, między innymi podczas spotkań z dziećmi z przedszkoli oraz uczniami szkół podstawowych. Bierze również czynny udział w akcjach, które mają na celu ochronę zwierząt.

Arek Majszak

AUTOPROMOCJA