Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jaromira, Justa

INFO
AUTOPROMOCJA

Trzech nietrzeźwych, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne oraz trzech nietrzeźwych cyklistów zatrzymali podczas minionego weekendu żnińscy mundurowi. W najbliższym czasie wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie w ciągu minionego weekendu zatrzymali łącznie sześciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Tą niechlubną serię rozpoczął w piątek, 11 października w Gorzycach 36-letni rowerzysta. Jak się okazało w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

W niedzielę w Świątkowie, 13 października w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim wpadł 34-letni kierujący BMW, mieszkaniec gminy Żnin. Sprawdzenie alkomatem, wykazało także ponad dwa promile alkoholu.  

Kolejnych kierujących „na podwójnym gazie” zatrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łabiszynie w miejscowości Ojrzanowo. Tym razem dwoje 17-letnich cyklistów miało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W Pturku barcińscy policjanci zatrzymali 17-letniego motorowerzystę. W jego przypadku alkomat wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnie w Łabiszynie na ul. Bydgoskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali 40-latka, który kierował samochodem osobowym. Urządzenie kontrolno – pomiarowe wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce staną przed sądem.

Pamiętajmy!

Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych użytkowników dróg.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA