Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipiny, Eustachego

INFO
AUTOPROMOCJA

Barcińscy mundurowi doprowadzili do Sądu Rejonowego w Szubinie 27-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w zakładzie karnym. Przestępstwo, za które usłyszał zarzut, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.Barcińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalili, że kilka dni wcześniej na terenie Łabiszyna doszło do rozboju. 27-letni mieszkaniec gminy kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, po czym zabrał jego portfel, w którym znajdowało się 200 złotych, dowód osobisty oraz karta płatnicza. Podejrzany przy użyciu skradzionej karty dokonał kilku płatności w sklepie.

Mundurowi dotarli do pokrzywdzonego, który potwierdził, że doszło do takiego zdarzenia, jednak nie potrafił wskazać sprawcy. Policjanci przyjęli od niego stosowne zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania rozbójnika. Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do ustalenia personaliów podejrzanego, a w konsekwencji jego zatrzymania. W miejscu zamieszkania 27-latka kryminalni znaleźli skradzioną kartę płatniczą. Ponadto wskazał on miejsce porzucenia portfela wraz z dokumentem tożsamości.

Mieszkaniec gminy Łabiszyn usłyszał zarzut rozboju. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt. Śledczy ustalili, że w przeszłości mężczyzna był karany za tego typu przestępstwo. Wczoraj (05.02.20) Sąd Rejonowy w Szubinie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że 3 najbliższe miesiące 27-latek spędzi za kratami. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA