Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipiny, Eustachego

INFO
AUTOPROMOCJA

Dwóch mieszkańców gminy Janowiec Wielkopolski usłyszało zarzut pobicia. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz czeka ich proces w sądzie. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.  

fot. KPP w ŻninieDo zdarzenia doszło w środę (19.02.20) około południa na terenie Janowca Wielkopolskiego. Do mieszkania pokrzywdzonego przyszło dwóch mężczyzn (w wieku 30 i 36 lat), którzy pobili go, uderzając i kopiąc po całym ciele. Do takiej sytuacji doszło dwukrotnie w odstępie kilkunastu minut. Podczas drugiego pobicia, pokrzywdzonemu udało się uciec i ukryć w mieszkaniu sąsiadki.

fot. KPP w Żninie


46-latek z obrażeniami ciała trafił do placówki medycznej, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Dopiero w godzinach wieczornych poinformował mundurowych o zajściu w jego mieszkaniu.

W czwartek (20.02.2020) żnińscy i janowieccy policjanci zatrzymali sprawców pobicia, którzy trafili do policyjnego aresztu. Na drugi dzień funkcjonariusze doprowadzili 30-sto i 36-latka do prokuratora, który zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Ponadto zakazał im opuszczania kraju i zbliżania się do pokrzywdzonego. Zachowanie mężczyzn oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.  

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA