Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Flory, Emmy

INFO
AUTOPROMOCJA

Żnińscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, w wieku 16 i 18 lat do sprawy usiłowania rozboju, do którego doszło w wczoraj na ul. Licealnej w Żninie. Sprawcy zaczepili nieznanego mężczyznę, którego pobili i próbował ukraść cenne przedmioty. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Z kolei sprawą młodszego zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 12:30 w Żninie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 26-letni mieszkaniec Żnina został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy, telefonu oraz łańcuszka. Kiedy pokrzywdzony sprzeciwił się został uderzony w twarz. Cały proceder przerwała reakcja jednego z przechodniów, którego napastnicy przestraszyli się i uciekli z miejsca zdarzenia. W wyniku tego zajścia pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, na podstawie pozyskanych na miejscu informacji, zatrzymali sprawców (16 i 18l.) na jednej z pobliskich ulic. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj usłyszał zarzut. Nieletni, po złożeniu wyjaśnień, został zwolniony. Nim wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

Za usiłowanie rozboju kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA