Żnin

Imieniny: Adryjana, Fryderyka

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Żnińscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, w wieku 16 i 18 lat do sprawy usiłowania rozboju, do którego doszło w wczoraj na ul. Licealnej w Żninie. Sprawcy zaczepili nieznanego mężczyznę, którego pobili i próbował ukraść cenne przedmioty. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Z kolei sprawą młodszego zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 12:30 w Żninie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 26-letni mieszkaniec Żnina został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy, telefonu oraz łańcuszka. Kiedy pokrzywdzony sprzeciwił się został uderzony w twarz. Cały proceder przerwała reakcja jednego z przechodniów, którego napastnicy przestraszyli się i uciekli z miejsca zdarzenia. W wyniku tego zajścia pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, na podstawie pozyskanych na miejscu informacji, zatrzymali sprawców (16 i 18l.) na jednej z pobliskich ulic. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj usłyszał zarzut. Nieletni, po złożeniu wyjaśnień, został zwolniony. Nim wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

Za usiłowanie rozboju kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

"Nikt prawie nie wie,

dokąd go zaprowadzi droga,

póki nie stanie u celu."

J.R.R. Tolkien, "Władca Pierścieni" t. II

AUTOPROMOCJA