Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Ujemne temperatury w nocy, a dodatnie w dzień, sprawiają, że lód na jeziorach lub rzekach robi się cieńszy i bardziej kruchy. Musimy pamiętać, że wejście na taką taflę jest zawsze ryzykowne i może skończyć się tragicznie.Kilka mroźnych dni i nocy, które ostatnio występowały w całym kraju spowodowało, że zbiorniki wodne zamarzły, a pokrywa lodowa była na tyle gruba, że wiele osób korzystało z możliwości chodzenia po lodzie.

Jednak mrozy odpuściły i termometry zaczęły wskazywać dodatnie wartości. Tym samym grubość lodu powoli i systematycznie maleje. W takiej sytuacji wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne wiąże się z bardzo dużym ryzykiem. Pamiętajmy również, że jego grubość i wytrzymałość jest zmienna. Zależy nie tylko od warunków atmosferycznych, ale także od specyfiki samego zbiornika - jego linii brzegowej, głębokości, dopływów, czy budowli wodnych. Bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu poruszanie się po tafli lodu jest zawsze niebezpieczne i może skończyć się tragicznie.

Mogileńscy policjanci w okresie zimy regularnie kontrolują zamarznięte jeziora i rzeki. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo tych, którzy chcieliby wykorzystać pokrywę lodową do ślizgania, czy też amatorskiego połowu ryb.

Dlatego szczególnie policjanci apelują do rodziców. Kontrolujmy, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach oraz zbiornikach wodnych. Z kolei wędkarzom przypominamy, aby przebywając na pokrywie lodowej nie zapominali o swoim bezpieczeństwie. W czasie połowu ryb powinni posiadać ze sobą sprzęt asekuracyjny, np. linę przywiązaną do brzegu.

źródło: KPP w Mogilnie

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA