Imieniny: Maury

INFO

Służby ratownicze biorą udział w akcji poszukiwawczej na Jeziorze Małym w Żninie. Wczoraj doszło tam do wywrócenia się roweru wodnego. W wyniku czego dwie osoby wpadły do wody. 48-letnią kobietę, dzięki pomocy pływającego w pobliżu mężczyzny udało się uratować. Trwają czynności poszukiwawcze za 32-letnim mężczyzną.

fot. pixabay.com / zdjęcie poglądowe

AKTUALIZACJA: Z informacji przekazanych nam przez kpt. Łukasza Adamskiego z KPP PSP w Żninie wynika, że mężczyzna poszukiwany od wczoraj na Jeziorze Małym Żnińskim został odnaleziony i wydobyty z wody. Miało to miejsce w okolicy Bożejewiczek, koło ujscia rzeki Gąsawki do Jeziora Małego Żnińskiego.

Wczoraj (19.07.22) przed godziną 18.00, żnińscy policjanci oraz pozostałe służby ratownicze zostały powiadomione o wywróconym rowerze wodnym z napędem elektrycznym nad Jeziorem Małym w pobliżu miejscowości Bożejewiczki. W efekcie czego dwie osoby korzystające z sprzętu wodnego znalazły się w wodzie. 48-letniej kobiecie udało się utrzymać na powierzchni wody. Dzięki pomocy pływającego w pobliżu mężczyzny, który usłyszał krzyk kobiety, została ona wydobyta z wody. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że była pod wpływem alkoholu.    

Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że rowerem wodnym pływał również 32-letni mężczyzna, który po przewróceniu się roweru wodnego, wpadł do jeziora i nie wypłynął. Akcja poszukiwawcza z udziałem grupy wodno-nurkowej z PSP w Bydgoszczy trwała do późnych godzin nocnych.

Dziś w godzinach porannych wznowiono poszukiwania. Kpt. Łukasz Adamski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie przekazał nam, że w chwili obecnej prowadzone są poszukiwania mężczyzny przy użyciu sonaru przez Specjalistyczną Grupę Sonarową z Torunia.

Akcję poszukiwawczą wspiera pałuckie WOPR, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Żninie oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego z Bydgoszczy.

AUTOPROMOCJA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA