Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafiło dwóch mieszkańców Łabiszyna. Wczoraj prokurator przedstawił 39-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast 53-latek odpowie za utrudnianie postępowania karnego, czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

fot. KPP w Żninie

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 17.00 na ul. Sienkiewicza w Łabiszynie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o ugodzonym mężczyźnie, niezwłocznie udali się na miejsce, udzielając pomocy rannemu 32-latkowi. Napastnik, tuż po zdarzeniu oddalił się z miejsca. Funkcjonariusze ustalili, kto dopuścił się ataku i rozpoczęli poszukiwania za ukrywającym się 39-letnim mieszkańcem Łabiszyna. Ostatecznie mężczyzna sam zgłosił się do miejscowego posterunku policji, gdzie został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.

Wstępne ustalenia policjantów, co do okoliczności tego zdarzenia wskazują na trwający konflikt między mężczyznami. Zatrzymany w tej sprawie został również 53-letni mieszkaniec Łabiszyna.

Wczoraj, 18 lipca br. zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Szubinie. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia 39-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, gdzie czyn zagrożony jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast 53-latek usłyszał zarzut dotyczący utrudniania prowadzenia postępowania karnego, za co grozi do 5 lat więzienia.

Dzisiaj (19.07.23) sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec obydwu mężczyzn trzymiesięczny areszt.

źródło: KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA