Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Policjanci ruchu drogowego żnińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego, mieszkańca Zakopanego, który kierował samochodem pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi teraz od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 5 czerwca 2024r., około godz. 9:30, w miejscowości Oćwieka, w gminie Gąsawa, policjanci żnińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego opla, ponieważ jego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Kierował nim 33-letni mieszkaniec Zakopanego. W trakcie podjętych czynności mundurowi stwierdzili nie tylko popełnienie opisanego powyżej wykroczenie. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna był niesprawny, a sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna nie powinien siadać za kierownicą. Wobec 33-latka we wrześniu 2022 roku Sąd Rejonowy w Zakopanem wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami karnymi. Za niestosowanie się do orzeczonego wyroku wkrótce usłyszy zarzut i ponownie stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA