Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Dominika, Jana

INFO
AUTOPROMOCJA

Policjanci z Mogilna zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego, który kierując osobowym mitsubishi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był trzeźwy, ale miał sądowy zakaz kierowania obowiązujący do grudnia 2018 roku.

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę  około godziny 17:00 na terenie miejscowości Dabrowa. Policjanci z mogileńskiej komendy próbowali zatrzymać do kontroli osobowe mitsubishi. Kierujący pojazdem otrzymał wyraźny sygnał do zatrzymania się, lecz go zignorował i z dużą prędkością odjechał w kierunku Mogilna. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Uciekinierem okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze, powodem takiego zachowania był fakt, iż mężczyzna posiadał aktywny zakaz sądowy do grudnia 2018 roku.

Mężczyzna za niezatrzymanie się do kontroli drogowej otrzymał mandat w wysokości 500 złotych oraz 8 punktów karnych. Ponadto 25 – latek stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA