Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Cypriana, Dominika

INFO
AUTOPROMOCJA

Policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie odnaleźli w pozostawionym w Złotowie samochodzie dostawczym 1,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ładunek i wraz z obszernym materiałem dowodowym, jaki zgromadzili przekazali do Urzędu Celnego w Bydgoszczy. Tam prowadzone będą dalsze czynności w tej sprawie.

Dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o pozostawionym samochodzie dostawczym w miejscowości Złotowo. Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie potwierdzili informację. Podczas oględzin pojazdu okazało się, że część ładunkowa pojazdu jest otwarta.

fot. KPP w Żninie


Wewnątrz mundurowi znaleźli 11 kartonowych opakowań, w których zapakowane były przezroczyste worki foliowe, a w nich susz tytoniowy bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar o wadze 1,5 tony. Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa poniósł straty na kwotę blisko 706 000 złotych.

Jak dotąd nikomu nie przedstawiono zarzutów w tej sprawie. Zabezpieczone mienie, razem ze zgromadzonym obszernym materiałem dowodowym, przekazano do Urzędu Celnego w Bydgoszczy, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie.


Cytat dnia

AUTOPROMOCJA