Żnin

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Barcińscy kryminalni odnaleźli w lokalu należącym do 46-letniej mieszkanki gminy Barcin krajankę tytoniową, papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kobieta już została zatrzymana. Za to przestępstwo grozi jej wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

fot. KPP w Żninie

Barcińscy kryminalni podczas czynności uzyskali informację, że jedna z mieszkanek gminy Barcin posiada w domu nielegalny alkohol i tytoń. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. Do zatrzymania kobiety doszło 31 marca. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez kobietę policjanci znaleźli 21 sztuk butelek plastikowych o pojemności 1 litra z alkoholem, 6 kg krajanki tytoniowej w workach z zapięciem strunowym oraz 8660 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

fot. KPP w Żninie

Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb państwa poniósł straty na kwotę blisko 16 000 zł. Zabezpieczone towary razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym zostaną przekazane do Urzędu Celnego, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

fot. KPP w Żninie

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA