Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W ubiegłym tygodniu doszło do kradzieży gotówki, którą 86- letnia mieszkanka gminy Łabiszyn miała w portfelu włożonym w kieszeni fartucha. Kobieta w domu była sama. Do kuchni, w której się znajdowała weszły dwie kobiety innej narodowości. Były natrętne i zaczęły nawet zaglądać do garnków.

Jak przekazała nam sierż. sztab. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy KPP w Żninie, w pewnym momencie jedna z nich celowo „szturnęła” 86-latkę, a druga w tym czasie wyjęła z fartucha (który kobieta miała na sobie!) portfel z gotówką w kwocie 1200 złotych. Następnie pospiesznie odjechały srebrnym samochodem, w którym znajdowało się jeszcze dwóch mężczyzn.

W ubiegłym miesiącu również dwie kobiety innej narodowości weszły nieproszone od mieszkania kobiety w gminie Rogowo. Pod pretekstem pragnienia, poprosiły o szklankę wody. Odwróciły od siebie uwagę i w tym czasie dokonały kradzieży biżuterii w kwocie około 5000 złotych.

Powyższe przykłady pokazują, że po terenie naszego powiatu poruszają się oszuści. Przypominamy, że oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe i traktują to jako zaproszenie do naszego mieszkania. Bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży.

Policja apeluje o czujność i przestrzega przed takimi osobami!

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA