Żnin

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 15 grozi 38-letniemu mieszkańcowi gminy Dąbrowa, który wybił szyby w budynku gospodarczym, uszkodził pojazd i groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.  Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, dodatkowo kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego i pod wpływem alkoholu. 


 
We wtorek, 20 czerwca kilka minut po północy policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie udali się na interwencję do Wójcina. Na miejscu zastali 58-letniego mężczyznę, który poinformował, że obudził go dźwięk tłuczonego szkła. Gdy wyszedł na posesję, zauważył 38-letniego mieszkańca sąsiedniej wsi, który szypą uderzał w jego samochód, uszkadzając szyby i karoserię. Następnie podszedł do budynku gospodarczego i zaczął wybijać okna. Nie reagował na prośby do zaprzestania swojego działania. Dodatkowo zaczął grozić pokrzywdzonemu i jego małżonce pozbawieniem życia, po czym wsiadł do samochodu na miejsce kierowcy i odjechał. Wspólnie z dąbrowianinem działał 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Pokrzywdzony wartość poniesionych strat oszacował na kwotę 7,5 tysiąca złotych.

W rezultacie czynności podjętych przez mundurowych, mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po interwencji. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że posiada on obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto znajdował się pod wpływem alkoholu. Dalsze czynności procesowe wskażą, czy mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości czy za wykroczenie. 38-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Sierż. sztab. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy KPP w Żninie

Tego samego dnia został zatrzymany również 21-latek, który usłyszał zarzut zniszczenia mienia znacznej wartości. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

22 czerwca Sąd Rejonowy w Żninie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 38-letniego dąbrowianina na okres 2 miesięcy. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Młodszemu, który odpowie za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast starszemu za groźby, zniszczenie mienia, kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego oraz pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 5, a także dalszy zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. Ponadto muszą się liczyć z obowiązkiem naprawienia wyrządzonej szkody.

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA