Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Cypriana, Dominika

INFO
AUTOPROMOCJA

22-latek z gminy Rogowo odpowie za posiadanie narkotyków i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

fot. KPP w Żninie


Do zdarzenia doszło 23 września. To wówczas wtedy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową żnińskiej komendy uzyskali informację, że 22-letni mieszkaniec gminy Rogowo poruszający się samochodem marki Volkswagen będzie posiadał niedozwolone substancje. Mundurowi postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia.

Podejrzany pojazd mundurowi zauważyli na jednej z ulic Rogowa. Kierował nim młody mężczyzna. Policjanci polecili mu przejść do radiowozu i wydać środki, których posiadanie jest zabronione. 22-latek twierdził, że nic takiego nie posiada. Podczas przeszukania stał się nerwowy i odmówił wykonywania dalszych poleceń. Próbował przerwać wykonywane przez policjanta czynności i oddalić się z miejsca kontroli. Gdy mundurowy mu to uniemożliwił, złapał go za kurtkę i zaczął szarpać.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

22-latek został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Siedząc na tylnej jego kanapie usiłował wyrzucić woreczek strunowy z bryłką koloru brunatnego wyglądem przypominającą haszysz oraz mniejsze woreczki strunowe z białymi bryłkami wyglądem przypinającymi kryształ.

Policjanci przeszukali również pomieszczenia mieszkalne, zajmowane przez zatrzymanego. To doprowadziło do ujawnienia niewielkiej ilości suszu roślinnego. Następnego dnia
mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Spotkał się również z prokuratorem, który zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Teraz czeka go proces w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA