Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipiny, Eustachego

INFO
AUTOPROMOCJA

16 lutego w hali żnińskiego I LO odbyła się piąta edycja Młodzieżowego Turnieju Siatkówki. Zagrało w nim 13 drużyn reprezentujących Żnin, Wyrzysk, Szamocin, Poznań i Cerekwicę.

fot. Michał Krzyżaniak


Na boiskach „ogólniaka” rywalizowało łącznie blisko 100 zawodniczek i zawodników, w tym uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, a nawet studenci. Była to rekordowa frekwencja w historii turnieju.
W grupie chłopców walczyło pięć zespołów. Grano systemem każdy z każdym w jednej grupie. Mecze trwały do dwóch wygranych setów, a sety do 15 punktów. Niepokonani okazali się siatkarze OSiR-u Wyrzysk. Zdobyli w sumie 11 punktów i wyprzedzili PP Poznań (9 pkt.), Pogrom Cerekwicę (7 pkt.), Szkołę Podstawową w Szamocinie (3 pkt.) oraz żnińską ekipę pod nazwą Szybka Gierka, która nie zdołała wygrać nawet seta.
Triumfatorzy zagrali w składzie: Szymon Chrząstek, Sebastian Marach, Bartłomiej Mrotek, Jakub Pazderski, Wojciech Węgrzyn, Wojciech Wolski oraz Dawid Zimny. Opiekunem zespołu był Paweł Białczak.


Aż osiem drużyn przystąpiło do rywalizacji w grupie dziewcząt. Grały one w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Mecze w tej fazie turnieju rozstrzygane były w jednym secie do 21 punktów. Po dwie najlepsze ekipy z obu grup uzyskiwały awans do półfinałów. W pierwszym meczu o wejście do finału Iskra Szamocin (I miejsce w gr. A) pokonała 21:10 I Liceum Ogólnokształcące Żnin (II miejsce w gr. B). Z kolei w drugim pojedynku OSiR Wyrzysk Seniorki (II miejsce w gr. A) uległ 14:21 żnińsko-poznańskim Masterkom (I miejsce w gr. B).
W meczu o brązowe medale OSiR Wyrzysk Seniorki pokonał 2:0 (15:5, 15:7) I LO Żnin. Wielki finał na swoją korzyść rozstrzygnęła w dwóch setach Iskra Szamocin, pokonując Masterki 2:0 (15:9, 15:9).

fot. Michał Krzyżaniak


Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Maja Budner (kapitan), Kinga Talar, Klaudia Młynarczyk, Emilia Machnik, Weronika Krupa i Martyna Szmyt.
W turnieju kobiet zagrały ponadto dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Szamocinie, Świeżaki oraz OSiR Wyrzysk Kadetki.
Trzy najlepsze zespoły w grupach męskiej i żeńskiej otrzymały pamiątkowe medale.
Poszczególne mecze sędziowali Maciej Drzewiecki (I LO Żnin) i Robert Krynicki (SP 5 Żnin). Sędzią technicznym zawodów był Michał Krzyżaniak z Miejskiego Ośrodka Sportu Żnin.

Michał Krzyżaniak

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA