Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipiny, Eustachego

INFO
AUTOPROMOCJA

27 marca w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu  Szkół  Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców.

fot. Maciej Drzewiecki

 

Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów reprezentujących: I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie (opiekun Maciej Pilarski), Zespół Szkół  Ekonomiczno-Handlowych w Żninie (opiekun Magdalena Brelińska), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie (opiekun Tomasz Wysocki), Liceum Ogólnokształcące w Barcinie (opiekun Jacek Jordanowski) oraz Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie (opiekun Agnieszka Żalińska). Otwarcia zawodów dokonał dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie  Andrzej Kurek wspólnie z Powiatowym Organizatorem Sportu Maciejem Drzewieckim.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach. W pierwszej grupie  ZSP Żnin pokonał 23:10 ZSE-H Żnin i awansował do finału turnieju. W drugiej grupie wyniki meczów przedstawiały się następująco: I LO Żnin – LO Barcin 30:25, I LO Żnin – ZSN Gąsawa 22:11, LO Barcin – ZSN Gąsawa 17:34. Do finału awansował żniński „ Ogólniak” .

fot. Maciej Drzewiecki / Zwycięska drużyna I LO Żnin

W meczu o trzecie miejsce zagrali  ZSE-H Żnin i ZSN Gąsawa. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji wygrała drużyna z Gąsawy pokonując żniński „Ekonomik” 27:22 . Finał przebiegał równie emocjonująco. Wygrała drużyna I LO Żnin pokonując ZSP Żnin 30:22. Piąte miejsce zajęła drużyna LO Barcin. Zawody podsumował Wicestarosta Andrzej Hłond, który wręczył pamiątkowe dyplomy i puchary. Mecze sędziowali  Jerzy Nic i  Roman Kaczmarek.

źródło: Wydział Promocji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Żninie

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA