Imieniny: Adolfa, Tymona

INFO

Na Orliku przy Zespole Szkół w Barcinie rozegrany został drugi z Singlowych Turniejów Tenisa Ziemnego - tym razem do walki przystąpiły kobiety. Do rywalizacji przy siatce przystąpiły cztery panie, które w drodze losowanie poznały swoje rywalki.

Pierwszą parę utworzyły Małgorzata Schmidt oraz Agnieszka Sudół-Janczak. W tym pojedynku górą była faworytka - Agnieszka Sudół-Janczak, której występy na korcie nie są obce. Mecz zakończył się w dwóch setach 3:6, 3:6. Drugą parę utworzyły Panie.. Iwona Gil oraz Anna Trawińska. Przebieg tego meczu był bardzo podobny do tego pierwszego. Tutaj również w dwóch setach swój mecz wygrała Iwona Gil - 6:3, 6:2. Zatem do gry o trzecie miejsce przystąpiły Małgorzata Schmidt oraz Anna Trawińska. Pomimo najszczerszych chęci i starań Pani Ani nie udało się nawiązać wyrównanej walki. Na najniższym szczeblu podium stanęła Małgorzata Schmidt po wygranej 6:2, 6:2. W meczu finałowym, który obfitował w bardzo długie i widowiskowe wymiany spotkały się dwie najlepsze tenisistki w Gminie Barcin - Agnieszka Sudół-Janczak oraz Iwona Gil. Dla obu pań to okazja by móc powalczyć o najwyższe laury w tej ciekawej i szlachetnej dyscyplinie sportu jaką jest tenis ziemny. Starcie w wielkim finale było miłym dla oka widowiskiem, w którym obie z pań mogły popisać się swoją grą przed zgromadzoną publiką. Lepszą tego dnia okazała się Pani Agnieszka, która nie oddała pola swojej koleżance, wygrywając z nią 6:4, 6:2. Tuż po zakończeniu turnieju zorganizowanego przez Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji z okazji 100-letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, tenisistki otrzymały z rąk koordynatora - Jarosława Wiktorowskiego pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Należy nadmienić, że każda z Pań, która grała w turnieju na co dzień walczy o punkty w Barcińskiej Lidze Tenisa Ziemnego. Poniżej szczegółowe wyniki turnieju.