Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO
AUTOPROMOCJA

W Łaziskach Górnych rozpoczęły się bezpośrednie eliminacje do I Grand Prix Polski w kategorii wiekowej Żaków i Żaczek.

Tego dnia o wejście do etapu grupowego walczyła Vanessa Fidala, która w swojej grupie rozegrała trzy spotkania. Niestety, dwie porażki nie pozwoliły jej na dalszy udział w turnieju. Należy zaznaczyć, że Vanessa w tym dniu walczyła z samą sobą. Przeziębienie i wysoka gorączka nie pozwoliły na wyrównaną rywalizację co też rzutowało na start w turnieju.

Druga z zawodniczek - Zuzanna Kwaśniewska - zapewniła sobie bezpośredni awans do drugiej rundy po tym jak zwyciężyła w ostatnim WTK, który odbył się w Laskowicach. Jej rywalkami były Zuzanną Bazylewską (MKS Rokita Brzeg Dolny), Hanną Chrupcałą (MUKS Jedynka Pszów) i Małgorzatą Pietraszko (MEBLE Anders Żywiec) i wychodząc z drugiego miejsca w grupie uzyskała awans do turnieju głównego. W 1. rundzie - 1/8 finału - Zuzanna Kwaśniewska uległa zawodniczce uplasowanej na wysokim 8. miejscu w rankingu ogólnopolskim - Emilii Laskowskiej (CIA Łaskarzew) i pozostał jej mecz o 17. miejsce ze starszą od siebie Weroniką Jakubczyk (UKS Rokicie Szczytniki).

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Zuzanny. W całej imprezie zagrały 64 najlepsze zawodniczki w Polsce. Kategoria Żak obejmuje roczniki 2009 i 2010, więc 17. miejsce 9-letniej podopiecznej Wojciecha Kowala należy uznać za olbrzymi sukces. W swoim roczniku młoda zawodniczka BOSiR ULKS Barcin została sklasyfikowana na 6. miejscu.

 

fot i tekst: BOSiR

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA