Imieniny: Adolfa, Tymona

INFO

W parku miejskim nad Jeziorem Żnińskim Małym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców  szkół podstawowych i licealistów.

for. Powiatowy Koordynator Sportu Maciej Drzewiecki

Dnia 5 października br. w parku miejskim nad Jeziorem Żnińskim Małym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych (Licealiada) rocznika 1999 i młodszych. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły. Rywalizowano w sztafecie 10x800 m dziewczęta oraz 10x1000 m chłopcy.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Żninie, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, czwartą lokatę zajęły dziewczyny z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. W kategorii chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt zwyciężył „żniński ogólniak”, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, czwarte Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp. Zawody podsumował Wicestarosta Żniński Andrzej Hłond. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Maciej Drzewiecki. Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie.

Dnia 9 października br. w parku miejskim nad Jeziorem Żnińskim Małym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców grupy wiekowej 2006 i młodsi (Igrzyska Dzieci) oraz rocznika 2003-2005 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowało 5 szkół.

Dystans sztafety wynosił 10x800 m u dziewcząt oraz 10x1000 m u chłopców (zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii wiekowej). Ostatecznie w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Gąsawie, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie, czwartą lokatę zajęły dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie, piątą natomiast zawodniczki Szkoły Podstawowej w Janowcu Wlkp. W kategorii chłopców podobnie jak w kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie, na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej w Piechcinie, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Gąsawie, czwarte Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp. zaś piąte miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt na starcie stanęły 4 drużyny. Zwyciężyły zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową w Gąsawie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp., na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Piechcinie, miejsce czwarte zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie. Wśród chłopców wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Gąsawie, miejsce III Szkoła Podstawowa w Piechcinie, IV miejsce Szkoła Podstawowa w Janowcu Wlkp., miejsce V Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Maciej Drzewiecki. Zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe pucharu i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żninie, które wręczył Powiatowy Organizator Sportu Maciej Drzewiecki.