Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Idziego

INFO

8 stycznia zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego szkół średnich w siatkówce dziewcząt. Tytuł najlepszej drużyny po pasjonującej walce w finale z I LO Żnin obroniły gospodynie turnieju, zawodniczki Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wlkp.

Do rywalizacji pod siatką przystąpiło 6 drużyn ze Żnina, Janowca Wielkopolskiego, Łabiszyna i Piechcina. Zabrakło w stawce tym razem uczennic z Gąsawy i Barcina. W pierwszej rundzie drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Zwyciężczynie grup spotkały się w wielkim finale, drużyny z drugi miejsce walczyły o brązowe medale, a z trzecich – o miejsce piąte.

W meczu o piąte miejsce ZSN Piechcin pokonał w dwóch setach ZSP Łabiszyn 2:0 (25:20, 25:21). Więcej emocji było w pojedynkach o miejsca medalowe, gdzie do rozstrzygnięcia potrzebne były tie-breaki. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, wygrywając z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie 2:1 (25:21, 24:26, 15:13).

Najwięcej emocji dostarczył zgodnie z oczekiwaniami finał. Po ciekawym, stojącym na bardzo wysokim poziomie i momentami dramatycznym meczu siatkarki janowieckiego Zespołu Szkół Niepublicznych pokonały po tie-breaku I Liceum Ogólnokształcące w Żninie 2:1 (25:20, 22:25, 15:6). Podopieczne Krzysztofa Napierały będą tym samym po raz trzeci z rzędu reprezentować powiat żniński na szczeblu wojewódzkim.