Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Urszuli, Hilarego

INFO

W miniony weekend na hali widowiskowo - sportowej odbyła się impreza dla chorej na nowotwór Kasi Wierzchosławskiej z Marcinkowa Górnego. Mieszkańcy Gąsawy i okolicznych miejscowości oraz znajomi i przyjaciele nie zawiedli. Wspomogli Kasię w walce z chorobą. Podczas imprezy udało się zebrać  17  320 zł na leczenie.

fot. Goniec Pałucki

Wesoła 30 latka, mama dwójki dzieci w październiku ubiegłego roku dowiedziała się, że jest poważnie chora. Zaczęło się niewinnie, ból ręki dawał o sobie znać każdego dnia i każdego dnia stawał się coraz silniejszy. Po 3 miesiącach konsultacji lekarskich, jeżdzenia od lekarza do lekarza otrzymała skierowanie na rezonans magnetyczny, który zrobiła prywatnie.  Trzy dni później odebrała wyniki i zaczął się koszmar. Badanie wykazało, że ma raka ręki- mięsaka kości ramiennej lewej. Raka o bardzo dużym stopniu złośliwości.

I właśnie by pomóc Kasi w leczeniu, które jest bardzo kosztowne przyjaciele oraz Klub Sportowy Sokół z Gąsawy zorganizowali imprezę sportową pn. "Przyjaźń silniejsza od raka". A tam działo się bardzo wiele: mecze towarzyskie rozegrane pomiędzy drużynami dzieci, członków KS Sokół oraz gości z Modliszewka i Zdziechowa; rekreacyjny marsz Nordic - Walking; występy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Gąsawie, pokaz magii iluzjonisty Amona, występ zespołu 2Magic, występ taneczny zespoły Stylers.

Ponadto zlicytowano liczne gadżety przekazane przez ludzi dobrego serca m.in. obrazy, rękodzieła, sesje fotograficzne, wyroby cukiernicze. Słodkościami, kawą i herbatą oraz żurem częstowały Pani z SP z Szelejewa, SP im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie, Przedszkole Samorządowe w Gąsawie, mieszkańcy Marcinkowa Górnego, Pani z Gogółkowa. Animatorki malowały dzieciom twarze, straż pożarna zaprezentowała technika ratownictwa, pielęgniarki z gąsawskiej przychodni learskiej mierzyły chętnym ciśnienie i poziom cukru we krwi. A to wszystko z myślą o Kasi Wierzchosławskiej.

Organizatorzy przekazali nam, że 28 kwietnia będą kwestować przed każdą mszą w kościele pw. Św. Mikołaja w Gąsawie. Wówczas będzie można wspomóc akcję wrzucając pieniądze do puszki. Ponadto cały czas trwa zrzutka pieniędzy na pomagam.pl

Link do zrzutki: https://pomagam.pl/asvc6ww1?utm_source=Facebook&utm_medium=catalog-ad&utm_campaign=asvc6ww1&fbclid=IwAR0uu5VuwMUrsY31Xp0YutZPYFCwdGe8Tm7Z7b-hLUuyWnq0zYyNCgGM7hE

Pomysłodawcą wydarzenia była Elżbieta Hutek, a organizatorami przyjaciele i Klub Sportowy Sokół w Gąsawie.

Cytat dnia

Czas na kino

AUTOPROMOCJA