Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Lucjana, Ewarysta

INFO
AUTOPROMOCJA

Żnińscy policjanci spotkali się z pedagogami oraz rodzicami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach. Mundurowi wygłosili prelekcję dotyczącą profilaktyki uzależnień oraz zagrożeń wynikających z użytkowania internetu.

fot. KPP w Żninie


W miniony wtorek (18.02) koordynator ds. profilaktyki społecznej st. sierż. Katarzyna Leszczyńska – Krawczyk oraz dzielnicowy mł. asp. Marcin Ziętek wygłosili prelekcję dla pedagogów oraz rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach. Policjanci podczas spotkania poruszali tematykę dotyczącą profilaktyki uzależnień oraz zagrożeń wynikających z użytkowania internetu, a także odpowiedzialności nieletnich za popełnione czyny karalne.

Mundurowi wyjaśnili, że do cyberprzemocy można zaliczyć wyzywanie, ośmieszanie, oczernianie innej osoby bądź grupy osób za pośrednictwem internetu. Cyberprzemocą jest również filmowanie lub fotografowanie kogoś bez jego zgody, a następnie zamieszczanie w sieci tych materiałów. Taką formą przemocy są zagrożone w szczególności dzieci, które nie zdają sobie sprawy z czyhających na nie internetowych niebezpieczeństw.

Funkcjonariusze krok po kroku wyjaśnili czym jest zjawisko cyberprzestępczości i jakimi metodami posługują się sprawcy. Wskazali również sposoby, jak się przed nimi ustrzec. Radzili, gdzie szukać pomocy i wsparcia w przypadku stania się ofiarą takiego przestępstwa.

Prelegenci podczas swoich wystąpień, przy pomocy prezentacji multimedialnej, omówili jak wyglądają poszczególne środki odurzające oraz przedmioty, w których mogą być przechowywane. Wyjaśnili jak postępować w przypadku ujawnienia niedozwolonych substancji w szkole lub domu oraz po czym można poznać, że dziecko znajduje się pod działaniem środków psychoaktywnych. Wymienione zostały instytucje, które udzielają pomocy w walce z uzależnieniami.    

Policjanci omówili, jakie konsekwencje ponosi nieletni za popełnione przestępstwa lub wykroczenia oraz algorytm postępowania funkcjonariuszy Policji w przypadku ujawnienia nieletniego przejawiającego symptomy demoralizacji.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA