Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej przekazał informację o podjęciu decyzji dotyczącej zamknięcia wszystkich placówek oświatowych.

 

Działania te mają spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szef rządu przekazał informację, że przyrost chorych jest bardzo duży, obecnie mamy w Polsce 25, prawdopodobnie 26 przypadków zarażenia koronawirusem. Potrzebna jest izolacja.

- Może stać się globalną pandemią. Szybko mutuje, szybko się rozprzestrzenia. Dlatego trzeba działać szybko i z pewnym wyprzedzeniem tak szybko jak się da. Wdrożyliśmy kontrole sanitarne na granicach. Działania prewencyjne, które wdrożyliśmy są dobrze odbierane. Chcemy maksymalnie spowolnić możliwość rozprzestrzeniania się wirusa. Potrzebne są zdeterminowane działania.- mówił szef rządu.

Szkoły oświatowe, szkoły wyższe, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku. Od czwartku do piątku nauczyciele będą pilnować dzieci, by umożliwić rodzicom zorganizowanie opieki. Ponadto mają być zamknięte również placówki kulturalne, takie jak teatry, muzea i kina.

- Reagujemy szybciej od innych, by minimalizować skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Odpowiedzialność jest kluczowa. My jesteśmy odpowiedzialni za całe społeczeństwo. - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Wcześniejszą decyzję o zamknięciu szkół podjęły władze uczelniane Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz władze Wągrowca. O odwołaniu imprez masowych i przesuwaniu terminu imprez zaplanowanych przez organizatorów apelują włodarze gmin. W najbliższym czasie, na terenie powiatu żnińskiego nie odbędzie się żadna impreza masowa organizowana przez instytucje kultury.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA