Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Oprócz 25 nowych zarażonych koronawirusem mamy także 5 ozdrowieńców. Ponadto do przychodni lekarskich trafią maseczki wyprodukowane przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

 

W województwie kujawsko-pomorskim do leczenia pacjentów z COVID-19 dedykowane są cztery szpitale będące w podwyższonej gotowości oraz jeden jednoimienny szpital zakaźny. Priorytetem służb wojewody kujawsko-pomorskiego jest zapewnienie w pierwszej kolejności właśnie tym lecznicom środków ochrony bezpośredniej. I tak się dzieje – szpitale te cały czas otrzymują kolejne dostawy. 

Z kolei lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej pracują obecnie głównie w systemie teleporad. Oznacza to zdecydowane ograniczenie kontaktu bezpośredniego z pacjentem. Nie zmienia to faktu, iż osoby tam pracujące również muszą być chronione.

Wojewoda wspólnie z marszałkiem województwa oraz prezydentem Torunia kilka tygodni temu podjęli współprace z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych. Firma produkuje maseczki, które w najbliższych dniach za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego trafią m.in. do przychodni w naszym województwie. Jest to możliwe dzięki wsparciu administracji rządowej, która pomaga przedsiębiorstwu zdobyć odpowiednie zgody na wykorzystywanie tego produktu do celów medycznych (tzw. certyfikacji). Wojewoda za zgodą ministra obrony narodowej zadysponował także 31 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy od 16 marca br. pracują przy produkcji maseczek.

W dniu dzisiejszym poinformowano opinię publiczną o nowych zakażeniach koronawirusem. Łącznie na terenie naszego województwa na COVID-10 chorują 72 osoby. Jest też 5 ozdrowieńców. Więcej na poniższym filmie Wojewody Kujawsko - Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

.be

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA