Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach, które mają jeszcze bardziej zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

fot. screen konferencji prasowej w KPRM

Rząd wprowadził kilka nowych obostrzeń. Pierwsze dotyczą osób starszych. Między godziną 10 a 12 każda osoba powyżej 60. roku życia będzie mogła skorzystać ze sklepu jako jedna grupa wiekowa.

Rozszerzona została lista osób przebywająca na kwarantannie domowej. Będą nią objęci nie tylko wracający z zagranicy, ale również mieszkający z osobą członkowie rodziny.

Ponadto w sklepie oraz lokalach usługowych podczas zakupów będzie mogło przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3". To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów. Zostanie wprowadzony obowiązek zakładania rękawiczek podczas wykonywania zakupów.

Każda osoba poniżej 18. roku życia będzie mogła wyjść na zewnątrz pod opieką osoby dorosłej.

Od środy na chodnikach trzeba będzie zachowywać odległość minimum 2 metrów od innych osób. Zamknięte będą parki, skwery, bulwary.

W przypadku urzędów pocztowych limit osób przebywających w lokalu to dwóch klientów na okienko. Na bazarach to trzy osoby na stoisko.

W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane. Otwarte pozostaną jednak apteki, drogerie czy sklepy spożywcze.

W punktach usługowych, np. na stacjach benzynowych czy w sklepach nakładamy obowiązek dezynfekowania po każdym kliencie dystrybutorów, czy miejsc, w których palcami wciskamy kod PIN.

Jak powiedział szef rządu obostrzenia nakładane są na okres najbliższych dwóch tygodni z możliwością kolejnego przedłużenia, jeżeli nie będzie wystarczających efektów prezentowanych przez ekspertów, specjalistów, epidemiologów, z punktu widzenia przyrostu konkretnych zachorowań w Polsce i ofiar śmiertelnych.

 

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA