Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jaromira, Justa

INFO
AUTOPROMOCJA

W dniu wczorajszym około godziny 21:00 Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie otrzymało wynik testu pacjentki, u której lekarze podejrzewali zakażenie koronawirusem.

Sprawę ponownie skomentował dla nas dyrektor szpitala Roman Pawłowski, który potwierdził negatywny wynik testu na zakażenie koronawirusem.

Zespół lekarski z oddziału zdecydował, że należałoby dla uzyskania pełnej gwarancji, pobrać próbę i taką próbę pobrano. Wysłano. Okazało się, że próba ta jest zerowa. W związku z tym pracujemy dalej. Obowiązek sanitarny jest taki, że ktokolwiek, kto ma kontakt z osobą, która przypuszczalnie może być wskazująca zakażeniem wirusem, cały zespół musi czekać do rozstrzygnięcia wyniku badania. Założenie organizacyjne, jak tylko wynik poszedł do badania było takie, że cały oddział jest zamknięty, a pielęgniarki pełniły służbę 24-godzinną.

Roman Pawłowski, dyrektor Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie

Przypominamy, iż na terenie powiatu żnińskiego stwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem, o których informował wojewoda kujawsko - pomorski. Pierwsza osoba to mężczyzna w sile wieku, który obecnie przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry. Druga osoba to również mężczyzna w sile wieku, jego stan jest dobry. Przebywa w kwarantannie domowej.

Pacjentce ze żnińskiego szpitala życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA