Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Flory, Emmy

INFO
AUTOPROMOCJA

Od dzisiaj kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym jadąc z Gąsawy w kierunku Żnina. Rozpoczęły się prace związane z budową nowego mostu na rzece Gąsawka.

fot. OSP Gąsawa

Za realizację inwestycji odpowiada firma Mosty Kujawy Krzysztof Szymański. Koszt zadania wynosi 1.837.705,80 zł brutto, przy dofinansowaniu w wysokości 41% wszystkich wydatków z subwencji ogólnej na przebudowę mostów. Jak przekazał nam Andrzej Górzyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzą w Podgórzynie, most od kilku lat wymagał remontu. Według 5-cio stopniowej skali przeglądu otrzymał ocenę niedostateczną.  Był dopuszczony do ruchu jednak z obniżonym tonażem. Na chwilę obecną trwają prace rozbiórkowe.

W tym miejscu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami. Jadąc od strony Żnina obowiązuje objazd przez Wenecję - Biskupin i dalej w kierunku Gąsawy. W podobny sposób został ustalony objazd dla kierowców jadących z Gąsawy w stronę Żnina przez Biskupin, Wenecję, w kierunku Godaw i dalej Żnina.

Utrudnienia potrwają do 30 listopada 2020 roku.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA