Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Flory, Emmy

INFO
AUTOPROMOCJA

Na  zewnętrznej ścianie żnińskiej książnicy, od strony ulicy Sienkiewicza powstał mural. To wszystko z okazji 75-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie.

fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

Uroczystego odsłonięcia murali dokonali Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, wicestarosta Andrzej Hłond, przewodnicząca Rady Powiatu w Żninie Józefa Błajet, Burmistrz Żnina Robert Luchowski oraz dyrektor biblioteki Beata Czaczyk.

Mural, który zdobi żnińską książnicę jest nawiązaniem do tradycji i kultury Pałuk oraz osób osób pochodzących z naszego regionu. Dyrektor biblioteki Beata Czaczyk podczas uroczystości nie kryła zadowolenia. Podziękowała Staroście Żnińskiemu i Burmistrzowi Żnina za to, że ci przyczynili się do powstania muralu.

Po części oficjalnej, podczas której na ręce Pani Dyrektor popłynęły życzenia, kwiaty i grawertony, przedstawiciele władz samorządowych obejrzeli odnowione wnętrza książnicy, przyozdobione m. in. cytatami z książek na ścianach, a następnie przygotowaną jubileuszową wystawę zdjęć z 75 lat działalności biblioteki.

Uwagę wszystkich przykuła sowa, która z okazji jubileuszu pojawiła się na budynku biblioteki obok napisu BIBLIOTEKA. Wykonał ją żniński artysta Zbigniew Dolski.

źródło:Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA