Żnin

Imieniny: Heleny, Halszki

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W tym szczególnym roku obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem wirusa Polacy odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od Słowackich Skautów i przekazali na ręce w Zakopanem druhnie Naczelnik ZHP, a tam odebrali je przedstawiciele Chorągwi. Z Torunia odebrane zostało przez namiestnika Hufca Pałuki druhnę Katarzynę Wszelaki, która przekazała je na ręce druhny Małgorzaty Janickiej.Mimo innych procedur przekazania ognia w stolicy Pałuk, nie zmieniło się jedno - pochodzi z groty Betlejemskiej. Tradycyjnie z Betlejem przewieziony samolotem do Wiednia. Przekazany przez Austriaków krajom z nim sąsiadującym.

Ogień z groty w Betlejem trafił dzięki żnińskim harcerzom 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Żninie i ich opiekunom, którzy przez 10 lat tradycyjnie przywozili Betlejemskie Światło Pokoju tradycyjnie w dniu 18 grudnia 2020 r. do Starostwa Powiatowego w Żninie.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazane zostało w zachowaniu rygoru sanitarnego na ręce Wicestarosty Andrzeja Hłonda oraz Sekretarza Starostwa Powiatowego w Żninie, Agnieszki Małeckiej przez Klaudię i Kacpra Zysk, harcerzy 6 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Ad Astra” z Hufca Pałuki.

W tym roku akcji rozdawania Betlejemskiego Światła Pokoju przyświeca hasło "Światło służby". Ogień utrzymywany jest przez Harcerzy do Wigilii Świąt wielkanocnych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat dnia

"Nikt prawie nie wie,

dokąd go zaprowadzi droga,

póki nie stanie u celu."

J.R.R. Tolkien, "Władca Pierścieni" t. II

AUTOPROMOCJA