Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się, jak połączyć jego poszczególne elementy, by uzyskać spójną i stylową aranżację? Zadbaj o podstawy, a wtedy dobór dodatków stanie się dużo łatwiejszy. W przygotowanym artykule zwracamy uwagę na to, jak dopasować podłogę do mebli. To nie tylko kwestia kolorów, ale i stylu, w którym urządzamy przestrzeń. Najważniejsze zasady doboru podłogi do mebli.

fot. Stock Adobe / nadesłane

Kolorystycznie opieramy się na dwóch podstawowych kwestiach. Po pierwsze dobieramy podłogę do mebli albo na zasadzie kontrastu, albo podobieństwa. Oznacza to, że kolor podłogi może korzystnie kontrastować z kolorem mebli, jak jest w przypadku białej podłogi i czarnych mebli, lub być do niego podobny (jasna podłoga, białe meble). Po drugie istotne jest nie tylko to, jakie kolory wybierzemy, ale i to, jaki będzie ich odcień. Źle łączą się ze sobą chłodne i ciepłe barwy. W wyborze należy więc być konsekwentnym. Meble w kolorze złamanej chłodnej bieli dużo lepiej prezentowały się będą z jasnoszarą podłogą o chłodnym odcieniu niż z ciepłą beżową.

Jeśli też stawiasz na drewniane meble i podłogi, bierz pod uwagę rodzaj użytego drewna. Najlepiej celować w ten sam gatunek lub te bardzo do siebie zbliżone pod kątem ułożenia słojów drewna.

 

Jak dopasować podłogę do mebli? Inspiracje

 

Jasna podłoga i jasne meble

 

Najmodniejszy i najpopularniejszy zarazem wybór. Moda na jasne przestrzenie trwa, a sięganie po jasne barwy ścian, podłóg i mebli jest tego najlepszym przykładem. Wśród połączeń jasnych podłóg z jasnymi elementami wyposażenia nie brakuje tych mniej i bardziej eleganckich. Do pierwszych z pewnością zaliczyć można oparty na prostocie i inspirowany naturalnością minimalizm stylu skandynawskiego, który jasne podłogi chętnie łączy albo z bielonym drewnem mebli, albo z jasnym o widocznych słojach drewna. Dobierając do tego stylu panele podłogowe, warto zadbać o to panele z fugą. Da to naturalny i stylowy efekt drewnianej posadzki.

Bardziej eleganckimi połączeniami będą jasne podłogi łączone z przeszklonymi meblami z metalowymi elementami o złotym lub niklowym wykończeniu. W stylu glamour czy nowojorskim łączenie jasnej podłogi z jasnymi meblami to podstawa. Dobrym przykładem są w tym przypadku chłodne odcienie bieli, beżu lub szarości, pasujące do eleganckiego szyku panele na wysoki połysk Dąb Bielony łączone z białymi meblami w połysku.

 

Jasna podłoga i czarne meble

 

Z kolei połączenie jasnej podłogi z czarnymi meblami wykorzystuje aktualnie jeden z najgorętszych trendów na 2021 - japandi. Wysoko ceniący sobie jasne przestrzenie o jasnych ścianach i jasnych podłogach w chłodnej kolorystyce. Bielone deski dobrze kontrastują z matową czernią metalowych mebli. Są proste i funkcjonalne. Podobnie prezentuje się styl industrialny, w którym króluje beton i metal. W nim dobrze pasowały będą panele winylowe o wzorach imitujących jasny beton, które zestawi się z ciemnoszarymi sofami i fotelami oraz czarnymi metalowymi regałami.

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA