Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W Tarnowie Podgórnym odbyło się spotkanie założycielskie powołujące Ogólnopolską Koalicję Samorządową. Celem powstania inicjatywy są wspólne działania samorządowców z całego kraju na rzecz wzmacniania i obrony samorządności na różnych szczeblach.

fot. źródło Starostwo Powiatowe

W wydarzeniu wzięli udział starostowie, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie a także prezesi stowarzyszeń i fundacji, w tym m.in. Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, Wicestarosta Olsztyński Jacek Szydło, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Wiceburmistrz Augustowa Filip Chodkiewicz, Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka.

W spotkaniu, podczas którego podpisano deklarację utworzenia samorządowej koalicji wybrano władze i przyjęto statut, wziął udział Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, który został wybrany na członka Komisji Rewizyjnej powstałego stowarzyszenia.

Zgodnie z przesłaniem utworzenia ugrupowania samorządność to wolność samodzielnego decydowania, która uwzględnia zróżnicowanie poglądów, potrzeb i zainteresowań wspólnoty lokalnej oraz sprzyja najszerszej ich aktywności. Samorządność to także odpowiedzialność za podejmowanie działań na rzecz społeczności lokalnych oraz potrzeba współpracy i wspólnego szerokiego działania.

źródło: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA