Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

W sobotę, 8 października 2022 roku w dziekszyńskim lesie odbyło się Grzybobranie zorganizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionego Mariana Skrzypczaka w Janowcu Wielkopolskim z Prezesem Kazimierzem Szocińskim na czele.

fot. UM w Janowcu Wlkp.


W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób z Piekar Śląskich, Turka, Poznania, Żnina, Rogowa, Janowca Wielkopolskiego i okolic, które miło i aktywnie spędziło pogodny sobotni dzień na łonie natury. Po grzybobraniu na wszystkich czekała ciepła kawa i herbata, słodkie rogaliki oraz ciepły posiłek w postaci pysznej grochówki i kiełbasek z ogniska.
Uczestnicy mogli też wysłuchać krótkiej i konkretnej informacji leśniczego  Michała Kujawy odnośnie właściwego zachowywania się w lesie w związku ze zbieraniem grzybów.

Na zakończenie, po zważeniu grzybów zebranych przez każdego z uczestników, odbyło się wręczenie pucharów i nagród rzeczowych osobno dla dorosłych i dzieci oraz dla miejscowych i osób spoza gminy. Był też pamiątkowy grawerton dla znalazcy grzyba o największej średnicy kapelusza, a tym znalazcą był Igor Piaskowski z kanią o średnicy 24 cm.

Burmistrz Janowca Wielkopolskiego Leszek Grzeczka złożył gratulacje organizatorom za pomysł i organizację wydarzenia, które w gminie Janowiec Wlkp. odbyło się po raz pierwszy. Wyraził nadzieję, że grzybobranie wpisze się na stałe w kalendarz janowieckich wydarzeń.

AUTOPROMOCJA