Imieniny: Maury

INFO

W Gminnym Domu Kultury w Rogowie, po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, odbył się dobrze znany wśród mieszkańców gminy Rogowo konkurs na babę wielkanocną. Do konkursu zostało zgłoszonych osiem bab.

fot. 48x Goniec Pałucki

Jury, na którego czele stanął Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak, a które w tym dniu miało za zadanie wybrać tą najsmaczniejszą, oceniało wypieki pod względem: walorów smakowych, walorów wizualnych, staranności wykonania, pomysłowości oraz nawiązania do tradycji.  

Ocena była przez komisję dość trudna. Punktacja była bardzo zbliżona do siebie. Pierwszy raz zdarzyło się tak, że w pierwszym liczeniu punktów dwie babki miały taką samą punktację. Dlatego komisja konkursowa podjęła decyzję o dogrywce i punktacją 3:2 wyłoniła kolejnych zwycięzców. Co do pierwszej babki nie było wątpliwości, choć różnica punktów była niewielka.

Tomasz Michalczak, Wójt gminy Rogowo

Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich "Gumowce na obcasach" z Gościeszyna, II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Bożacin-Cotoń. III miejsce należało do Pani Reginy Kosińskiej. Zwycięzcy otrzymali bony podarunkowe oraz bezpłatne bilety na folkowy koncert. 

Pozostali uczestnicy otrzymali bilety na koncert folkowy zespołu "Słowianki", który odbędzie się również w Gminnym Domu Kultury w Rogowie oraz pamiątkowe podziękowania za udział w konkursie. 

REKLAMA
AUTOPROMOCJA
REKLAMA
AUTOPROMOCJA