Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Piękna pogoda sprzyja rekreacji nad wodą. Jednak gdy w grę wchodzi alkohol, o tragedię nie trudno. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie trzech mężczyzn oceni sąd.

W niedzielę, 20 sierpnia br. w godzinach wieczornych dyżurny żnińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o tym, że trzech mężczyzn zabrało rower wodny bez zgody właściciela i pływali nim po jeziorze lubieckim. Policjanci, którzy zostali skierowani do obsługi tej interwencji, potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili trzej mężczyźni w wieku od 17 do 26 lat wykazali się skrają nieodpowiedzialnością, bowiem bez zgody właściciela zabrali rower wodny przycumowany do drzewa i pływali nim po jeziorze, a także skakali z niego do wody. Pojazdem sterował każdy z nich, gdyż się zmieniali. Wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Najmłodszy (17-latek) miał w organizmie 1,7 promila.

Na drugi dzień właściciel roweru złożył zawiadomienie o jego uszkodzeniu. Wartość poniesionej szkody oszacował na kwotę 7 000 zł.

Za uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za popełnione wykroczenia, wysoka grzywna.

KPP w Żninie

fot. nadesłane przez właściciela urządzenia

 

AUTOPROMOCJA