Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Wkrótce rozpoczną się ferie zimowe. To czas beztroski, zbaw na śniegu oraz upragniony wypoczynek. Jak co roku policjanci prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W Łabiszynie dzielnicowy sierż. sztab. Dariusz Sulski przeprowadził prelekcję w Dziecięcej Akademii w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łabiszyn. W zajęciach wzięły udział dzieci w wieku od 3 do 8 lat oraz ich rodzice. Policjant omówił zasady bezpiecznego zachowania. Ponadto wyświetlił filmy edukacyjne: „Bezpieczna Droga – Baw się i ucz bezpiecznych zachowań” oraz „Tu jest super tu jest bezpiecznie – Maja i Franek na tropie bezpieczeństwa w województwie kujawsko – pomorskim”. Najmłodszym uczestnikom mundurowy wręczył kolorowanki. Na koniec dzielnicowy zaprezentował maskotkę policyjną – Polfinka.

fot. KPP w Żninie


Dzielnicowi st. asp. Artur Kędzierski oraz st. asp. Maciej Słodkowski przeprowadzili prelekcje na temat bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Gorzycach oraz w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Żninie. W trakcie swojego wystąpienia policjanci przypomnieli jak bezpiecznie bawić się na śniegu czy lodzie, gdzie wybrać miejsce do zjeżdżania na sankach czy nartach. Podkreślali, że ważny jest również właściwy ubiór dostosowany do warunków pogodowych oraz noszenie odblasków. Dzielnicowi mówili również o sposobie postępowania z nieznanymi osobami i obowiązku korzystania z pasów i fotelików samochodowych podczas jazdy pojazdami. W prelekcji uczestniczył również Polfinek, którego dzieci przyjęły z dużą radością.

 

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA