Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Dominika, Jana

INFO
AUTOPROMOCJA

Co to jest cyberprzestępczość i cyberprzemoc? Czy korzystanie z Internetu jest ryzykowne i niebezpieczne? Na te i na kilkanaście innych pytań odpowiedzieli dzieciom mogileńscy policjanci.

fot. KPP w Mogilnie


„Bezpieczeństwo w sieci” – pod takim hasłem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie przeprowadzili spotkanie z dziećmi i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie. Funkcjonariusze pionu kryminalnego i prewencji uświadomili najmłodszym użytkownikom komputera i Internetu, dlaczego ich bezpieczeństwo w sieci jest zagrożone bardziej niż innych. Opowiedzieli jakie negatywne skutki niesie zupełnie swobodne korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec.

Stróże prawa przestrzegali o skutkach prawnych przestępstw w sieci. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co grozi za rozpowszechnianie w Internecie materiałów bez zgody autora, umieszczanie obraźliwych i wulgarnych informacji, zdjęć czy filmów. Policjanci wręczyli dzieciom również tzw. umowy korzystania z Internetu. Jest to zbiór zasad, którymi  będą kierować się najmłodsi podczas korzystania z sieci.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA