Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Barcinie asp. Karol Krawczyk przeprowadził pogadankę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie na temat cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej. Dzielnicowy sierż. sztab. Krzysztof Zientek w Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie przypominał o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.


W ubiegły czwartek asp. Karol Krawczyk pośród młodzieży szkolnej I, II i III klas szkoły średniej przybliżał tematykę cyberprzestępczości oraz odpowiedzialności karnej za wybrane przestępstwa i wykroczenia. Mundurowy informował, jakie zagrożenia płyną z sieci i jakie mogą być ich następstwa. Przestrzegał przed udostępnianiem danych osobowych i wskazywał, gdzie można szukać pomocy. Ponadto omówił najczęściej popełniane przestępstwa i wykroczenia. Pouczył jaka grozi za nie odpowiedzialność karna zarówno dla nieletniego jak i osoby pełnoletniej. W zajęciach uczestniczyło łącznie 95 uczniów.

W piątek sierż. sztab. Krzysztof Zientek  przeprowadził pogadanki w zerówce, I, II i III-cich klasach SP 1. Policjant wśród najmłodszych, w związku z nadchodzącymi feriami, przybliżał zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Zwracał uwagę na właściwy wybór miejsca zjeżdżania na sankach i łyżwach.

fot. KPP w Żninie

Informował jak bezpiecznie rzucać się śnieżkami, podkreślał, że niedopuszczalne jest robienie kuligu zaczepionego do pojazdu. Mundurowy przypomniał, w jaki sposób postępować w przypadku zarwania się lodu, podczas gdy ślizgają się na nim osoby. W zajęciach wzięło udział 115 uczniów wraz z wychowawcami i pedagogiem.

        

fot. KPP Żnin

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA