Żnin

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

LafargeHolcim w Polsce został nagrodzony w konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury i Budownictwa”. Firma jest laureatem konkursu w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku za powołanie WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim. Nagrodę przyznano podczas uroczystej gali będącej zwieńczeniem konferencji Infrastruktura Polska, organizowanej przez Executive Club.

fot. nadesłane


Gala Diamentów Polskiej Infrastruktury i Budownictwa odbyła się w Warszawie 8 lutego 2017 roku. Nagrodę dla zwycięzcy w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku odebrał Federico Tonetti – Prezes Zarządu LafargeHolcim w Polsce. Kapituła konkursu Diamenty Polskiej Infrastruktury przyznała nagrody w 8 kategoriach. LafargeHolcim doceniła w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku za powołanie do życia WSPÓLNIE - Fundacji LafargeHolcim i jej działania w zakresie edukacji na temat architektury, kształtowania krajobrazu i estetyki miejsc, a także za inspirowanie lokalnych społeczności do współtworzenia przestrzeni przyjaznych wszystkim mieszkańcom. Zgodnie z ideą konkursu organizowanego przez Executive Club w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku nagradzane są podmioty kierujące się w swoich działaniach odpowiedzialnością, dbałością o interes społeczny i ochronę środowiska.

Dzięki fundacji powstało lub jest aktualnie tworzonych 12 miejsc przyjaznych mieszkańcom miejscowości położonych w sąsiedztwie zakładów LafargeHolcim. To między innymi place zabaw czy kąciki relaksu w miejscowych szkołach. Fundacja współpracuje ze społecznościami lokalnymi, samorządami, instytucjami kultury, szkołami, uczelniami wyższymi i innymi organizacjami. Wśród projektów realizowanych przez fundację są m.in.: Przygarnij Przestrzeń – autorski program, który łączy młodych architektów i lokalne społeczności, by wspólnie mogli zagospodarować przestrzeń w pobliżu zakładów LafargeHolcim, Zakręceni w Przestrzeni – konkurs edukacyjny dla uczniów w ramach projektu ECO Miasto oraz Lider Dostępności – konkurs prowadzony w partnerstwie z Fundacją Integracja. Fundacja koordynuje również międzynarodowy konkursu architektoniczny LafargeHolcim Awards w Polsce. V edycja konkursu kierowanego do architektów i projektantów, a także młodych wizjonerów właśnie trwa. Prace konkursowe możne zgłaszać jeszcze do 21 marca 2017 r.

To już druga nagroda dla LafargeHolcim w konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury i Budownictwa”. W 2015 roku firma zdobyła wyróżnienie w kategorii Lider Innowacji Roku za wkład w innowacyjność oraz rozwój nowych technologii dla infrastruktury drogowej i przemysłowej, a w szczególności za zastosowanie i rozwój nowatorskiego rozwiązania, jakim jest beton wałowany.

REKLAMA

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA