Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Cypriana, Dominika

INFO
AUTOPROMOCJA

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Łabiszynie znakowali jednoślady w Zespole Szkół. Była to również okazja aby porozmawiać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Dzielnicowi sierż. sztab. Damian Domagała oraz sierż. sztab. Dariusz Sulski w Zespole Szkół w Łabiszynie na ulicy Nadnoteckiej zorganizowali akcję znakowania rowerów. Przy pomocy specjalnego urządzenia „engravera” na ramach jednośladów nanosili specjalny, praktycznie niemożliwy do usunięcia, numer składający się z cyfr i liter. W ten sposób oznakowali 13 rowerów należących do uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły.

fot. KPP w Żnin

Spotkanie było również doskonałą okazją aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Z uczestnikami znakowania mundurowi przeprowadzili rozmowę profilaktyczną na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz powrotu na jednośladach. Policjanci zwrócili uwagę na obowiązkowe wyposażenie rowerów i przepisy prawne dotyczące rowerzystów. Mówili również o korzyściach wynikających z używania odblasków, szczególnie po zmroku a także kaskach i ochraniaczach.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA