Żnin

Imieniny: Cecyliana, Bernadety

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Łabiszynie znakowali jednoślady w Zespole Szkół. Była to również okazja aby porozmawiać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Dzielnicowi sierż. sztab. Damian Domagała oraz sierż. sztab. Dariusz Sulski w Zespole Szkół w Łabiszynie na ulicy Nadnoteckiej zorganizowali akcję znakowania rowerów. Przy pomocy specjalnego urządzenia „engravera” na ramach jednośladów nanosili specjalny, praktycznie niemożliwy do usunięcia, numer składający się z cyfr i liter. W ten sposób oznakowali 13 rowerów należących do uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły.

fot. KPP w Żnin

Spotkanie było również doskonałą okazją aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Z uczestnikami znakowania mundurowi przeprowadzili rozmowę profilaktyczną na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz powrotu na jednośladach. Policjanci zwrócili uwagę na obowiązkowe wyposażenie rowerów i przepisy prawne dotyczące rowerzystów. Mówili również o korzyściach wynikających z używania odblasków, szczególnie po zmroku a także kaskach i ochraniaczach.

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA