Imieniny: Marka, Jarosława

INFO

Gry, zabawy, walentynki po słowiańsku, spacery, koncerty – to i wiele innych atrakcji czekać będzie na każdego, kto w pierwszy weekend wakacji (21-23 czerwca 2019 r.), zechce uczestniczyć w czwartej edycji święta Szlaku Piastowskiego. To wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów, gwarantując trzy dni dobrej zabawy z historią w tle.

 

fot. LOT Pałuki


Szlak Piastowski to najstarsza i najbardziej rozpoznawalna trasa turystyczna w Polsce. Przebiega przez tereny historycznej Wielkopolski, części Kujaw i Pałuk (obecnie teren województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego). Łączy najważniejsze obiekty i zabytki związane z początkami państwa polskiego.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim są gry i zabawy małych Słowian. Dzieci – małe i duże – będą miały szansę wcielić się w rolę wojów niczym z drużyny Mieszka I lub spróbować swoich sił w zabawach i grach, w które ich rówieśnicy bawili się już setki lat temu. Jednak niech hasło przewodnie nie zwiedzie starszych miłośników piastowskiego dziedzictwa – dla nich również przygotowano sporą dawkę wydarzeń. Będą spacery z przewodnikiem, wystawy, koncerty. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na spływ kajakowy lub rajd rowerowy.

Żniński odcinek Szlaku
Wydarzenia w ramach święta Szlaku odbywać się będą również w Biskupinie i Żninie. W piątek, 21 czerwca zaplanowany został Spacer po średniowiecznym Żninie, a w sobotę zapraszamy na Żnińską Noc Świętojańską oraz do Biskupina na Noc Kupały i Koncert Poznajemy Nasze Korzenie. Miłośników piastowskich klimatów zaprasza też Gród Piasta.

Co, gdzie i kiedy?
Termin tegorocznej edycji wydarzenia zbiega się z rozpoczęciem wakacji i kalendarzowego lata. Jest to zatem czas „kupalnocki” – święta wody, ognia i miłości – czyli… walentynki po słowiańsku. Pełen program wydarzeń zaplanowanych w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim dostępny jest na stronie www.szlakpiastowski.pl.

IV Weekend na Szlaku Piastowskim to preludium do tego, aby wrócić na Szlak w przyszłości i dalej odkrywać piastowskie dziedzictwo.

Nad wydarzeniem patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Polska Organizacja Turystyczna, Wielkopolska Organizacja Turystyczna i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Organizatorami akcji są Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” oraz Lokalna Organizacja Turystyczna PAŁUKI. Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

AUTOPROMOCJA