Imieniny: Klaudii, Kajetana

INFO
OGŁOSZENIE

W minioną sobotę na boisku przy świetlicy wiejskiej w Lubczu miał miejsce Festyn Rodzinny. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując wiele atrakcji.

W tym roku podczas Festynu Rodzinnego w Lubczu pogoda dopisała. W latach poprzednich, w dniu imprezy, padał deszcz lub wiał silny wiatr, który kończył zabawę nim ta na dobre się rozpoczęła. W tym roku było inaczej. Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy Lubcza jak i okolicznych miejscowości licznie przybyli na boisko przy świetlicy wiejskiej. Organizatorzy, czyli Rada Sołecka Sołectwa Lubcz, Gminny Dom Kultury w Rogowie, Radna Rady Gminy Rogowo Julita Marciniak i sołtys Lubcza przygotowali liczne zabawy sportowe z nagrodami, dmuchańce dla najmłodszych, odwiedziny Myszki Miki i degustację pałuckiej parzychy, którą na miejscu gotował promotor kuchni pałuckiej Krzysztof Leśniewski.

W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs na "Najsmaczniejszą potrawę pałucką". I tak, I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Mięcierzynie serwując czerninę. II miejsce zajęła Magdalena Marciniak, która przygotowała parzychę przyrządzoną zgodnie z przepisem swojej babci. III miejsce zajęła Izabella Wilkosz z potrawą gęsie pipki w sosie czosnkowym. Komisja konkursowa w składzie: Józefa Błajet - Przewodnicząca Rady Powiatu żnińskiego, Tomasz Michalczak - wójt gminy Rogowo, Dariusz Kośmider - Przewodniczący Rady Gminy Rogowo, Krzysztof Leśniewski - promotor kuchni pałuckiej oraz Marian Kowalewski - sołtys Lubcza, wspólnie stwierdzili, że wybór najsmaczniejszej potrawy nie był łatwy. W sumie do konkursu zgłoszonych zostało 5 potraw. Zwycięzcy otrzymali bony upominkowe do wykorzystania w sklepie Altom, ufundowane przez Wójta gminy Rogowo (I miejsce bon o wartości 300zł), Przewodniczącego Rady gminy Rogowo ( II miejsce bon o wartości 200zł) oraz Wiceprzewodniczącą Rady gminy Rogowo Julitę Marciniak (III miejsce bon o wartości 100zł). Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem Duet z Gorettą, która trwała do późnych godzin wieczornych.

AUTOPROMOCJA