Imieniny: Klaudii, Kajetana

INFO
OGŁOSZENIE

Przed nami magiczny czas, który zapewne spędzimy w gronie najbliższych. Jeśli jednak będziecie mieli dość siedzenia przy stole, koniecznie przeczytajcie co mają do zaoferowania instytucje kultury na Pałukach w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Barcin

Miejski Dom Kultury w Barcinie zaprasza 22 grudnia o godzinie 16:00 na Koncert Bożonarodzeniowy.

Na scenie wystąpią dzieci i młodzież z sekcji wokalnej prowadzonej w MDK przez Katarzynę Tomalę. Podczas koncertu przypomnimy sobie kilka zapomnianych, ale pięknych polskich kolęd.

Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie

Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie zaprasza w dniach od 27 grudnia 2019 r. do 12 stycznia 2020 r. na wystawę zatytułowaną „STACJA: NIEPODLEGŁA. NA TORACH II RP”.

Wystawę zorganizowało Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego. Jest ona poświęcona kolejom II Rzeczypospolitej. Stanowi materiał popularnonaukowy, który można wykorzystać przy okazji rocznic związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odbudową polskiej państwowości.

Ekspozycję stanowi 8 plansz. Granatowe tło plansz nawiązuje do koloru munduru polskich kolejarzy z okresu międzywojennego. Na planszach przedstawiono archiwalne zdjęcia, mapy, teksty dotyczące odradzania się polskiego kolejnictwa, wyzwań odbudowy sieci komunikacyjnej II RP i rezultatów tego procesu. Plansze tworzą chronologiczną całość.

Tytuły plansz są następujące:
• Pierwsze tory na ziemiach polskich
• Mamy Niepodległą!
• Wyzwania odbudowy w liczbach
• Dworce jak malowane
• Kolejowy krwiobieg II RP
• Stary tabor i nowe słowa
• Stoi na stacji lokomotywa
• Sukces dwudziestolecia

Pałac w Lubostroniu

Pałac w Lubostroniu zaprasza na koncert "U progu karnawału" 29 grudnia w godzinach 17:00-19:00

Wykonawcy:
Roksana Korban – sopran
Monika Litwin – Dyngosz – mezosopran
Piotr Trella – tenor
Wojciech Dyngosz – baryton
Jakub Marszałek – trąbka (wokal)
Zespół muzyczny: Stefan Gołata – gitara basowa
Mirosław Żyta – perkusja
Bogdan Ciesielski – akompaniament – kierownictwo muzyczne
Teresa Wądzińska – prowadzenie (humor)

Wstęp - 35 zł
Rezerwacja biletów pod numerem telefonu : 695 929 786

Barcin

Miejski dom Kultury w Barcinie zaprasza na Sylwestrową Noc Operetkową 31 grudnia w godzinach 20:00-22:30.

Sylwestrowa Noc Operetkowa to wieczór cudownej muzyki, pełnej słynnych przebojów operetkowych, mistrzów tego gatunku - Lehara, Kalmana i Straussa. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek i dobrego humoru. Szampańską zabawę przy melodyjnych, ujmujących za serca ariach i duetach operetkowych zapewnią znakomici operowi soliści, śpiewacy na co dzień związani ze scenami muzycznymi w całej Polsce, oraz wybitni muzycy – instrumentaliści. Koncert uświetniony zostanie także wyjątkową oprawą konferansjerską. W ten niezwykły wieczór spędzony w Miejskim Domu Kultury w Barcinie elegancko i w doskonałej atmosferze powitamy Nowy Rok 2020.

Bilet wstępu: 70,00 zł

AUTOPROMOCJA