Imieniny: Blażeja, Saturnina

INFO

Chór „Moniuszko” śpiewa nie tylko na Pałukach, ale również poza granicami naszego kraju. W ostatnim czasie chórzyści przebywali w stolicy Czech na Praskich Adwentowych Spotkaniach Chórów. Pierwszy koncert miał miejsce w położonym na Starym Mieście kościele św. Mikołaja.

fot. archiwum Chóru

W czasach komunistycznych wieża tego kościoła została wykorzystana przez służby bezpieczeństwa państwowego jako punkt obserwacyjny, ponieważ była z niej bardzo dobra widoczność ambasady amerykańskiej. Pokryta freskami perła stylu barokowego znana ze specyficznej, unikalnej akustyki wywarła na członkach chóru "Moniuszko" duże wrażenie. Drugi koncert odbył się w kościele św. Salvatora w którym na sam koniec imprezy zaśpiewały połączone chóry. Chór "Moniuszko" był jedynym chórem z Polski, a zaprezentowały się chóry z takich krajów jak: Irlandia, Wielka Brytania, Francja, Belgia, Chorwacja czy Estonia.

Wykonawcy zaśpiewali głównie kolędy, standardy muzyki rozrywkowej oraz piosenki ludowe. Bardzo ciekawie zaprezentował się chór Keltique Voices z Wielkiej Brytanii którego dyrygentka zapraszała do wspólnego śpiewania kolędy Cicha Noc.Ten żeński chór wykonał też piękny soundtrack z filmu „Absolwent” z Dustinem Hoffmanem w roli głównej.
Dla miłośników śpiewu chóralnego była to niewątpliwie wspaniała okazja do posłuchania różnie brzmiących chórów, śpiewających w różnych językach.

Podczas pobytu chórzyści podziwiali przystrojoną świątecznie piękną Pragę, a do swoich domów wrócili w dobrych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia i nowych śpiewających przyjaciół.


                                                                                Zbigniew Dolaciński

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA