Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
REKLAMA

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert BIESIADA 2. BARDÓW w wykonaniu Kuby Sienkiewicza, Bogusława Nowickiego i Marka Stefankiewicza, który odbędzie się we wtorek 27 czerwca o godz. 20.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie, w ramach 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Tekstem FORMA.


"Biesiada 2. Bardów " to  koncert   wypełniony kultowymi piosenkami  z kręgu piosenki literackiej i kabaretowej okraszonymi często zabawną, zaskakującą,  satyryczną   narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych  polskich  biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej żywotnych problemów współczesności. W koncercie usłyszymy wiele  przebojów tego gatunku, w oryginalnym, autorskim wykonaniu.

Kuba Sienkiewicz – kiedyś lider „Elektrycznych gitar”, zespołu grającego pastiszowego rocka, autor wielu przebojów znanych z radiowych anten i filmu / Kiler/. Nagrał przeszło 10 płyt i cały czas przedstawia się jako czynny lekarz – neurolog, będąc wybitnym lekarzem neurologiem.

Bogusław Nowicki –  autor terminu „Piosenki z tekstem” i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach:  „Ballady", „Oceany"  i najnowszej "Optymizmu gram".  Jego niezwykle komunikatywne piosenki  mówią o człowieku, jego marzeniach i tęsknotach. Jeśli są przeboje w tym gatunku to on napisał  ich wiele.  Gawędziarze,  Uśmiechnięte  dziewczyny,  Poszukiwania do dziś śpiewane są  przez „wędrownych gitarzystów” .


Kierownictwo muzyczne  Marek Stefankiewicz  - Znakomity  pianista i kompozytor.  Zaczynał  w lubelskiej  Budce  Suflera.   Nagrał tam trzy pierwsze płyty.  Dziś  zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to  "Jesteś lekiem na całe zło"  i "Niech żyje bal".  Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.


Bilety na koncert w cenie 20 zł. pojedynczy i 30 zł. dla pary dostępne w sekretariacie MDK w Barcinie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 17.00, tel. 52 353 93 90, kom. 664 552 946. Liczba miejsc ograniczona!

REKLAMA
AUTOPROMOCJA