Imieniny: Agaty, Adelajdy

INFO

W dniu dzisiejszym, po godzinie 15:00 doszło do zdarzenia drogowego na wiadukcie na trasie S5 w kierunku Bydgoszczy, na wysokości Bożejewiczek.

Policjanci żnińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.  

Sąd Rejonowego w Żninie zastosował 3-miesięczny areszt wobec 20-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w sobotę w Gąsawie. Młody mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet 12-letniego więzienia.Sąd Rejonowy w Żninie przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące wobec podejrzanego o spowodowane wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę, 22 października br., po godz.5.00, w miejscowości Gąsawa. Wstępnie ustalono, że kierujący osobowym peugeotem, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy oraz hydrant. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 28-letnia pasażerka pojazdu.

Kierujący został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 20-letni mężczyzna, kierujący peugeotem miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: KPP w Żninie

Od 28 października do 2 listopada trwały policyjne działania związane z dniem Wszystkich Świętych. Na drogach naszego powiatu pojawiło się więcej policyjnych patroli, a wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Żnińscy kryminalni zatrzymali trzy osoby związane z przestępczością narkotykową. Mundurowi zabezpieczyli blisko 100 gramów amfetaminy, susz roślinny oraz tabletki extazy. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

AUTOPROMOCJA