Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

687 sprawdzeń stanu trzeźwości, w rezultacie których ujawniono jednego nietrzeźwego kierującego to efekt działań pn. „Trzeźwy Kierujący” przeprowadzonych wczoraj na terenie powiatu.  

 

fot. KPP w Żninie

 

W poniedziałek, 15 listopada br., żnińscy policjanci prowadzili działania o nazwie „Trzeźwy Kierujący”.  Ich celem było eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W działaniach wzięło udział 14 policjantów, którzy przeprowadzili łącznie 687 sprawdzeń stanu trzeźwości. W Barcinie na ul. Żnińskiej zatrzymali 46-letniego mieszkańca Żnina, który prowadził osobowego fiata mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy

podkom. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Ponadto, tego samego dnia (15.11.21) janowieccy dzielnicowi w Kołdrąbiu ujęli rowerzystę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. 56-latek w tym przypadku odpowie za popełnione wykroczenie. Natomiast mundurowi z łabiszyńskiego posterunku zatrzymali w Smerzynie pijanego motorowerzystę. 46-latek miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA