Imieniny: Klaudii, Kajetana

INFO
OGŁOSZENIE

Żnińska „drogówka” zatrzymała w ostatnich dniach pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyźni stracili uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

fot. KPP w Żninie

W ostatnich dniach policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej komendy, zatrzymali pięciu kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy.  

W środę (15.06.22) w godzinach popołudniowych w Gąsawie na ul. Biskupińskiej kierujący oplem 49-latek, przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Godzinę później w tym samym miejscu 27-latek prowadził audi z prędkością 102 km/h.

W czwartek (16.06.22) w godzinach porannych w Juncewie policjanci grupy SPEED namierzyli 21-latka, który kierując audi przekroczył prędkość o 58 km/h.

Kolejne wykroczenia zostały ujawnione w sobotę (18.06.22). Kilkanaście minut po godz. 8.00 w Podgórzynie, 20-letni kierowca opla jechał z prędkością 111 km/h. Następnie w Piechcinie około godz. 17.30, grupa SPEED zatrzymała 27-latka, który prowadził hyundaia z prędkością 101 km/h.

Wszyscy kierujący stracili uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Policjanci nałożyli cztery mandaty i przypisane do nich punkty karne. W przypadku kierowcy hyundaia zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. 

źródło: KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA