Imieniny: Klaudii, Kajetana

INFO
OGŁOSZENIE

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie, pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w Wiewiórczynie. Pasażerka z osobowego volkswagena z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

fot. KPP w ŻninieW sobotę, 18 czerwca br. około godz. 11.00 dyżurny żnińskiej komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wiewiórczynie w gminie Rogowo. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze ruchu drogowego.  

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki BMW, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku volkswagenowi i doprowadził do zderzenia pojazdów. Ponadto w wyniku tego zdarzenia, bmw uderzył w oczekujący na możliwość wjazdu na drogę z pierwszeństwem pojazd marki Skoda.

fot. KPP w Żninie

W rezultacie, pasażerki z volkswagena, zostały przewiezione do szpitala w Żninie. Jedna z nich doznała obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Dlatego też zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.     

Kierujący pojazdami byli trzeźwi i posiadali wymagane przepisami uprawnienia do kierowania. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają żnińscy kryminalni pod nadzorem prokuratury. 

źródło: KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA